Şeker ve Zararları: Mutlaka İzlemeniz Gereken Bir Film

Tekrar merhaba. Kısa, ama güzel bir tatilden geri döndüm. Yediklerime, içtiklerime çok dikkat etmedim. Ama, döndüğüm gün izlediğim bir film (aslında dökümanter) beni çok etkiledi. Şeker ve Zararları ile ilgili bir film…

Filmin adı, “That Sugar Film”.

Filme ait IMDb verilerine buradan ulaşabilirsiniz. Filmin orijinal sitesi için buraya tıklayınız.

Size film hakkında detaylı bilgi vermek istemiyorum. Gerçekten, filmi izlemenizi istiyorum. Şeker ve zararları konusunu irdeleyen ve daha da önemlisi, bize sağlıklı diye sunulan gıdalarda gizlenen şeker ile ilgili bir film.

Şeker kartellerinin, aynı sigara da yaptıkları gibi, kamuoyunu nasıl yanlış yönlendirdiklerini, gerçekleri nasıl manüple ettiklerini, bizleri usta birer illüzyonist gibi nasıl kandırdıklarını anlatan bir film.

Beni çok etkiledi bu film.

şeker ve zararları

korneker / Pixabay

Yaklaşık, 8 ay önce, yıllarca deli gibi içtiğim Diet Kola’yı bıraktım. Bırakmam konusunda beni en çok etkileyen şey, Diet Kola içerisinde bulunan tatlandırıcının aslında tamamen bir şeker olduğunu (geçte olsa) fark etmem idi. Diet Kola’ya tatlandırıcı olarak eklenen (ve sözde diet haline getiren) Aspartam’ın yan etkilerini de tekrar okuyunca kararım bu konuda netleşmişti. Şimdi, benzer hissi, bu filmi izlediğim zaman hissettim.

Lütfen, siz de eğer bu konuda bilgilenmek ve çevrenizdekileri de bilgilendirmek istiyorsanız bu filmi izleyin, izlettirin. Diet Kola ve tamamen bırakma maceram ile ilgili bilgi almak ve benimle paylaşmak isterseniz; bana buradan ulaşabilirsiniz. Ancak, sorunuzu sormadan önce lütfen bu yazıyı okuyunuz.

Şeker üzerine bir yazı olur da tuz üzerine olmaz mı? İşte o yazı burada.

Görüşmek üzere

Prof. Dr. Mehmet Ümit Ergenoğlu

Cevap Yaz

WhatsApp WhatsApp'tan Yaz